Akcesoria

Tłumiki akustyczne

 Akcesoria Tłumiki akustyczne

Zastosowanie

Tłumiki służą do zmniejszenia hałasu, jaki powoduje praca wentylatora. Przystosowane do montażu na instalacjach kanałowych.

Konstrukcja

Wykonane z blachy cynkowanej, izolowane wełną akustyczną o grubości 50mm. Standardowo wykonywane o długości 500mm i 1000mm. Zakończone kołnierzem.

OZNACZENIE:

TK- ___/___ pierwsza liczba oznacza średnicę przyłączenia w milimetrach, druga liczba oznacza długość tłumika w milimetrach, przykład:
TK-160/500 - tłumik do kanałów o średnicy przyłączenia 160mm i długość 500mm.Czytaj więcej

Cokoły dachowe

 Akcesoria Cokoły dachowe

Zastosowanie

Konstrukcje wsporcze pod podstawy dachowe typu B/1. Stosowane wszędzie tam gdzie nie ma kominów, na których można postawić wentylator. Montowane bezpośrednio na dachu. Standardowo przeznaczone do dachów płaskich lub skośnych(K)

Konstrukcja

Wykonane z blachy ocynkowanej, kwasoodpornej lub aluminium. Izolacja z wełny mineralnej o grubości 50mm.

Czytaj więcej

Cokoły dachowe tłumiące

 Akcesoria Cokoły dachowe tłumiące

Zastosowanie
Cokoły dachowe z wkładką tłumiącą. Zapewniają dobre wyciszenie kanałów wentylacyjnych oraz łatwy montaż wentylatorów dachowych na podstawie B/C. Nie trzeba stosować dodatkowych odciągów linowych.

Konstrukcja
Wykonane z blachy ocynkowanej. Ścianka izolowana wełną mineralną o grubości 50mm.

Uwaga:
Cokoły COKDI przystosowane są do montażu na dachach płaskich natomiast COKDI-K na dachach skośnych (przy zamówieniu należy określić spad dachu w stopniach lub procentach)

Czytaj więcej

Podstawy cokołowe

 Akcesoria Podstawy cokołowe

Zastosowanie
Podstawy dachowe typu B/C do montażu na cokołach dachowych typu COKD, COKD-K oraz COKDI. Są uproszczoną wersją podstawy dachowej typu B/I.

Konstrukcja
Wykonana z blachy stalowej pokrytej poliestrem metodą piecową.

Czytaj więcej

Podstawy dachowe

 Akcesoria Podstawy dachowe

Podstawy dachowe stanowią elementy nośne wentylatorów dachowych, czerpni powietrza lub wyrzutni dachowych. Dają możliwość łatwego montażu w/w urządzeń z elementami przyłącznymi o przekroju kołowym.

Czytaj więcej

Złącza elastyczne

 Akcesoria Złącza elastyczne

Króćce najczęściej stosowane przy centralach wentylacyjnych, rekuperacyjnych i wentylacjach kanałowych. Eliminuje drgania urządzeń które nie są przenoszone na instalacje kanałową - w konsekwencji polepszając wartości akustyczne całej instalacji.

Czytaj więcej

Króćce montażowe

 Akcesoria Króćce montażowe

Króćce montażowe są uproszczoną  tańszą wersją podstaw dachowych. Dają możliwość dostosowania montażu do każdego rodzaju dachu. Kołnierze króćców odpowiadają kołnierzom w podstawach i wentylatorach dachowych.

Typ KM - składa się z rury z przyspawanym kołnierzem montażowym.

Typ KMŻ - składa się z rury z przyspawanymi kołnierzami montażowymi, a wewnątrz jest przysłona która otwiera się podczas pracy wentylatora.

Czytaj więcej

Wywietrzaki dachowe

 Akcesoria Wywietrzaki dachowe

Wywietrzak cylindryczny typu B wykonany z blachy ocynkowanej. Dolna część łącząca wykonywana jest z kołnierzem. Wywietrzaki mają zastosowanie w instalacjach wentylacji grawitacyjnej. Montowane bezpośrednio na kominie (na podstawach typu B, B/C) lub na dachu (na podstawach B/I, B/II)

Czytaj więcej

Podstawy do wywietrzaków

 Akcesoria Podstawy do wywietrzaków

Podstawa dachowa typu B3 dedykowana do wywietrzaka BWD. Podstawa składa się z części górnej zakończonej kołnierzem do przyłączenia wywietrzaka oraz prostki kanałowej zakończonej przepustnicą służącą do regulacji ilości przepływającego powietrza. Podstawa wykonana z blachy ocynkowanej.

Czytaj więcej

Anemostaty

 Akcesoria Anemostaty

Anemostaty nawiewne (ANN) lub wyciagowe (ANW) przeznaczone do montażu w suficie, ścianie lub bezpośrednio na kanale za pomocą specjalnej ramki montażowej. Posiada płynną regulację nawiewanego powietrza za pomocą obrotowego środkowego dysku.

Czytaj więcej

Żaluzje zabezpieczające

 Akcesoria Żaluzje zabezpieczające

Zastosowanie

Żaluzje zabezpieczają otwory wentylacyjne okrągłe lub kwadratowe przed niepożądanym dostępem powietrza zewnętrznego do środka pomieszczenia wentylowanego. Mają zastosowanie w obiektach budownictwa ogólnego, przemysłowego oraz innych obiektach wymagających wentylacji.

Czytaj więcej

Czerpnie ścienne

 Akcesoria Czerpnie ścienne

Zastosowanie:

Czerpnie ścienne do wentylatorów ściennych w wersji nawiewnej . Do montażu na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych budynków przemysłowych.

Czerpnie stosuje się również jako zakończenia instalacji rekuperacyjnych (czerpnie i wyrzutnie ścienne)

Konstrukcja:

Wykonane z blachy stalowej ocynkowanej. Czerpnia posiada stałe pióra oraz siatkę zabezpieczającą.

Czytaj więcej

Nagrzewnice elektryczne

 Akcesoria Nagrzewnice elektryczne

Zastosowanie
Nagrzewnice kanałowe elektryczne stosowane są najczęściej do ogrzewania powietrza w kanałach grzewczych wentylacyjnych. Mogą być stosowane także jako nagrzewnice w rekuperatorach.
Konstrukcja
Obudowa nagrzewnicy wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej, elementy grzejne wykonane ze stali kwasoodpornej. Króćce przyłączeniowe posiadają podwójne gumowe uszczelki. Wszystkie wersje nagrzewnic posiadają dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Nagrzewnice wykonane są w dwóch podstawowych wersjach:
C - wersja z wbudowanymi stycznikami, wymagająca zastosowania zewnętrznego regulatora tyrystorowego lub mechanicznego,
T - wersja z wbudowanym tyrystorowym regulatorem temperatury.
Do sterowania tyrystorowym regulatorem wymagany jest czujnik temperatury pokojowy lub kanałowy.
Nagrzewnice o innych parametrach dostępne na zapytanie.

UWAGA!

Ceny oraz modele nagrzewnic podane w tabeli. Klinkij nazwe NG aby zobaczyć więcej.****- w nazwie NG200/** - średnica przyłącza nagrzewnicy w mm
NG***/16 - moc w tym przypadku 1,6 kW
3x400 - prąd 3-fazowy (w przypadku braku opisu - 1 faza)

Czytaj więcej

Akcesoria do nagrzewnic

 Akcesoria Akcesoria do nagrzewnic

W naszej ofercie posiadamy czujniki stosowane do sterowania tyrystorowym regulatorem temperatury w nagrzewnicach typu "T".

Posiadamy również termostaty mechaniczne służące do sterowania nagrzewnicami typu "C".

Czytaj więcej

Akcesoria do transportu trocin

 Akcesoria Akcesoria do transportu trocin

     Akcesoria przeznaczone do odpylania, stosowane przede wszystkim w zakładach przemysłu drzewnego. Węże, rury i złącza o wysokiej odporności na ścieranie i zginanie.

Czytaj więcej

Przewody wentylacyjne

 Akcesoria Przewody wentylacyjne

Izolowany akustycznie i termicznie przewód elastyczny z perforowanym wkładem. Zaizolowany wełną mineralną o grubości 25mm osłoniętą płaszczem z aluminiowanej folii poliestrowej. Zakres temperatury od -30stC do 120stC.

Uwaga Cena za 1mb. Przewody sprzedajemy w odcinkach 10mb ściśnięte do 1200mm.

Czytaj więcej

Akcesoria do rekuperatorów

 Akcesoria Akcesoria do rekuperatorów

Centrala standardowo wyposażona jest w aluminiowy krzyżowy wymiennik ciepła na którym dochodzi do wymiany ciepła pomiędzy strumieniami powietrza. W okresie letnich upałów a szczególnie wieczorem i w nocy zastąpienie wymiennika ciepła kasetą letnią spowoduje dodatkowo zwiększenie przepływu powietrza i wyeliminuje niepotrzebne podgrzewanie chłodnego powietrza z zewnątrz ciepłym powietrzem usuwanym z pomieszczeń. Także podczas współpracy rekuperatora z GWC należy w okresie letnim użyć kasety letniej żeby zapewnić najniższą temperaturę powietrza nawiewanego.

Czytaj więcej

Potencjometr

 Akcesoria Potencjometr

Potencjometr do falowników

Służy do zadawania częstotliwości falownika.

Czytaj więcej

Przewody do spalin

 Akcesoria Przewody do spalin

Zastosowanie

    Atestowany przewód do transportu spalin samochodowych. Lekki, wytrzymały, odporny na wibracje. Zakres temperatur przetłaczanego czynnika do 200stC


Konstrukcja

   Zwoje nośne profilu zaciskowego: stal ocynkowana Ścianki: tkanina poliestrowa pokryta CSM Mocno zaciśnięty profil chroniący przed ścieraniem i uderzeniami wykonany z elastycznego tworzywa odpornego na wysoką temperaturę.    

Uwaga Cena za 1mb.

Czytaj więcej

Siłowniki do przepustnic

 Akcesoria Siłowniki do przepustnic

Siłowniki do przepustnic wentylacyjnych.

Czytaj więcej

Przepustnica zwrotne z uszczelką

 Akcesoria Przepustnica zwrotne z uszczelką

Przepustnica zastawna – zwrotna która przepuszcza powietrze tylko w jedną stronę blokując jego powrót.

Lamelki wykonane są z lekkiego aluminium osadzonym na stalowym trzpieniu, który jest połączony ze sprężyną trzymającą płaszczyzny zamknięte podczas zerowego przepływu powietrza.

Często stosowana przy wyrzutniach lub czerpniach przy których blokuje odwrotny przepływ powietrza.

Czytaj więcej

Przepustnice wielopłaszczyznowe

 Akcesoria Przepustnice wielopłaszczyznowe

Przepustnica wielopłaszczyznowa PWST jest stosowana do regulacji lub zamknięcia przepływu powietrza. Może być montowana zarówno w przewodach wentylacyjnych jak i w centrali klimatyzacyjnej lub w ścianie.

Czytaj więcej

Akcesoria do wentylatorów WPD

 Akcesoria Akcesoria do wentylatorów WPD

Akcesoria do wentylatorów WPD

Czytaj więcej

Ramy wibroizolacyjne wentylatorów WTK

 Akcesoria Ramy wibroizolacyjne wentylatorów WTK

Ramy wibroizolacyjne wentylatorów WTK

Czytaj więcej

Filtry kanałowe

 Akcesoria Filtry kanałowe

Filtry kanałowe FK służą do wstępnej filtracji powietrza wentylacyjnego. Filtry mogą współpracować z wentylatorami kanałowymi promieniowymi, dachowymi lub rekuperatorami. Filtry posiadają wkład filtracyjny z włókniny EU4 montowany na specjalnie zagiętej siatce dzięki powierzchnia filtracji jest znacznie większa niż w przypadku filtrów płaskich. Otwierana pokrywa umożliwia łatwą i szybką wymianę włókniny. Obudowa wykonana z blachy ocynkowanej. Przyłącza filtra posiadają wymiar nyplowy (średnica przyłącza podana w nazwie filtra np FK-200 posiada przyłącze fi200).

Czytaj więcej

Złączki

 Akcesoria Złączki

Złączki służą do łączenia kanałów i kształtek wentylacyjnych.

Występują w dwóch rodzajach:
NP - złączka nyplowa tzw. nypel do łączenia kanałów wentylacyjnych typu SPR,
MF - złączka mufowa tzw. mufa do łączenia kształtek typu kolana, trójniki itp.

przykład oznaczenia:
NP-160 - złączka nyplowa o średnicy 160mm
MF-160 - złączka mufowa o średnicy 160mm

Czytaj więcej

Kanały wentylacyjne

 Akcesoria Kanały wentylacyjne

Kanały wentylacyjne o przekroju okrągłym z blachy stalowej ocynkowanej. Dostępne w odcinkach 3-metrowych.

Czytaj więcej

Kolana wentylacyjne

 Akcesoria Kolana wentylacyjne

Kolana wentylacyjne do łączenia z rurami SPR. Wykonane z blachy ocynkowanej, posiadają połączenia nyplowe. Występują w dwóch wersjach KL45 i KL90.

Przykład oznaczenia:

KL-160/45 - kolano wentylacyjne fi160 o kącie 45 stopni
KL-160/90 - kolano wentylacyjne fi160 o kącie 90 stopni

Czytaj więcej

Obejmy wentylacyjne

 Akcesoria Obejmy wentylacyjne

Obejma do podwieszenia kanałów i przewodów wentylacyjnych. Obejma posiada nakrętkę do montażu szpilki gwintowanej lub dwu-gwintu.

Przykładowe oznaczenie:
OB-200 obejma do podwieszenia kanału DN200

Czytaj więcej

Trójniki wentylacyjne

 Akcesoria Trójniki wentylacyjne

Trójniki służą do rozdzielania powietrza na instalacji wyciągowej. Występują dwa rodzaje trójników.
TRT - trójnik typu "T" odnoga boczna umieszczona pod kątem 90 stopni, stosowany głównie w wentylacji ogólnej i rekuperacji
TRY - trójnik typy "Y" tzw. portki - odnogi boczne pod kątem 120 stopni, TRY znajduje zastosowanie szczególnie w instalacjach o dużej prędkości przepływu np. w odciągach dymu, spalin lub pyłu

UWAGA: Wszystkie trójniki mają króćce nyplowe (do bezpośredniego łączenia z rurami SPR). Aby je połączyć z króćcami wlotowymi wentylatorów należy użyć króćca KM lub mufy MF

Przykład oznaczania:

TRT-200/200/200 - trójnik z króćcami DN200
TRY-200/160/160 - trójnik o przekroju kanału głównego DN200 z odnogami DN160

Czytaj więcej

Redukcje

 Akcesoria Redukcje

Redukcje służą do połączenia dwóch kanałów wentylacyjnych o różnych średnicach. Redukcje mają zakończenia nyplowe (wciskane do środka rury).

Przykład oznacznia:
RED-200/160 - średnica kanału większego DN200 , średnica kanału mniejszego DN160

UWAGA: aby połączyć ze sobą dwie redukcje lub inne kształtki wentylacyjne należy dodatkowo zastosować złączkę MF (mufę)

Czytaj więcej

WYL-EX

 Akcesoria WYL-EX

Wyłączniki do wentylatorów przeciwwybuchowych przystosowane do pracy w strefie 2, kategoria urządzenia: II 3G lub 3D. Wykonane w stopniu ochrony IP66.
Oznaczenie:

WYL-EX-16. Max prąd 16A, Max moc 5.5kW
WYL-EX-25. Max prąd 25A, Max moc 11kW
WYL-EX-40. Max prąd 40A, Max moc 18,5kW
WYL-EX-63. Max prąd 63A, Max moc 30kW

Czytaj więcej

Zabezpieczenia silnikowe

 Akcesoria Zabezpieczenia silnikowe

Wyłączniki serwisowe WS przystosowane są do  zamontowania  w miejscu o dużym zanieczyszczeniu bez konieczności stosowania specjalistycznych szafek sterowniczych. Obudowy  izolacyjna wykonana jest w  stopniu ochrony  IP 55, posiada gniazda do montażu dławików.

Wyłączniki mogą służyć jako zabezpieczenia silnikowe naszych wentylatorów przeciwwybuchowych (montaż poza strefą zagrożenia wybuchem).

Wyłączniki przeznaczone są do ochrony odbiorników o prądzie znamionowym do 32 A. Posiadają wysoką zdolność wyłączania podniesioną do 150 kA.
      Wbudowany wyzwalacz zwarciowy z fabrycznie ustawionym prądem zadziałania oraz wyzwalacz przeciążeniowy z regulowaną nastawą zapewnia skuteczną i kompleksową ochronę zarówno odbiornika, jak i instalacji. Wyłączniki te posiadają także duży oraz łatwy w użyciu wyłącznik, którym pozwala na włączanie oraz wyłączanie np..  wentylatora.   Wyłączniki mogą być stosowane do zabezpieczania silników  jedno-fazowych oraz  trzy-fazowych.     
        Wyłączniki serwisowe WS zbudowany jest z odpowiednio dobranego wyłącznika silnikowego PKZMO oraz obudowy CI-K2-PKZMO-G.

Dobór konkretnego wyłącznika do wentylatora dokonuje nasz Dział Techniczny.

UWAGA !
Brak odpowiedniego zabezpieczenia wentylatora skutkuje utratą gwarancji

Czytaj więcej

WBK-200
1972.00 zł 2268.00 zł

WBK-200 Wentylatory kanałowe do kanałów prostokątnych do montażu na instalacjach nawiewnych i wyciągowych . Wentylator posiada wirnik bębnowy o niskiej emisji hałasu . Dodatkowo całość została zabudowana w izolowanej akustycznie obudowie dzięki czemu wentylator może być stosowany do wentylacji pomieszczeń o niskim natężeniu hałasu np. biura, sale konferencyjne, biblioteki, kościoły itp.

Czytaj więcej

WDKO-100
205.00 zł 230.00 zł

WDKO-100 Wentylatory kanałowe okrągłe przystosowane do przetłaczania powietrza w przewodach kanałowych o średnicy od 100 mm do 200 mm. Temperatura pracy wentylatorów do +40oC . Wentylator przystosowany do przetłaczania suchego oraz czystego powietrza. Wentylator mocowany w podstawie montażowej za pomocą klamr montażowych, dzięki czemu wentylator można łatwo wymontować do serwisu lub czyszczenia kanałów. Wentylatory przystosowane do montażu w dowolnej pozycji.

Czytaj więcej

WDKO-150

WDKO-150 Wentylatory kanałowe okrągłe przystosowane do przetłaczania powietrza w przewodach kanałowych o średnicy od 100 mm do 200 mm. Temperatura pracy wentylatorów do +40oC . Wentylator przystosowany do przetłaczania suchego oraz czystego powietrza. Wentylator mocowany w podstawie montażowej za pomocą klamr montażowych, dzięki czemu wentylator można łatwo wymontować do serwisu lub czyszczenia kanałów. Wentylatory przystosowane do montażu w dowolnej pozycji.

Czytaj więcej

WDKO-125

WDKO-125 Wentylatory kanałowe okrągłe przystosowane do przetłaczania powietrza w przewodach kanałowych o średnicy od 100 mm do 200 mm. Temperatura pracy wentylatorów do +40oC . Wentylator przystosowany do przetłaczania suchego oraz czystego powietrza. Wentylator mocowany w podstawie montażowej za pomocą klamr montażowych, dzięki czemu wentylator można łatwo wymontować do serwisu lub czyszczenia kanałów. Wentylatory przystosowane do montażu w dowolnej pozycji.

Czytaj więcej

WDKO-200

WDKO-200 Wentylatory kanałowe okrągłe przystosowane do przetłaczania powietrza w przewodach kanałowych o średnicy od 100 mm do 200 mm. Temperatura pracy wentylatorów do +40oC . Wentylator przystosowany do przetłaczania suchego oraz czystego powietrza. Wentylator mocowany w podstawie montażowej za pomocą klamr montażowych, dzięki czemu wentylator można łatwo wymontować do serwisu lub czyszczenia kanałów. Wentylatory przystosowane do montażu w dowolnej pozycji.

Czytaj więcej

następujące produkty: